Okrsek Hustopeče

První okrskové kolo

Následující týden se uskutečnilo první okrskové kolo v Hustopečích.Za nepřiznívého počasí se rozběhly první pokusy na 100 metrů překážek.Mnohým favoritům se ovšem nedařilo a vypadaloto že se můžeme dočkat překvapení.Druhé pokusy ovšem probíhaly již za krásného slunečného počasí.Nejlepším na 100m byl časem 18,33s Václav Blažek (SDH Hustopeče) na druhém místě se umístil Jaroslav Schneider a třetí byl Zdeňek Boháč (oba SDH Špičky), v ženách dominovala a již po několikáté vyhrála Dita Schneiderová (SDH Milotice).Po 100m překážek tak vedlo nečekaně družstvo Hustopeč před Špičkami a Miloticemi , v ženách vedly Milotice.Následovala další disciplína a tou byla pořadová příprava.Tato disciplína byla nově zařazena a proto nebyla hodnocena a měla prokázat připravenost družstev v nástupu na jednotlivé disciplíny.Pak již následovala závěrečná část a tou byl požární útok.První na start se postavilo družstvo Černotína následované družstem Hluzova.Po vyrovnaných výkonech se připravilo na start družstvo Milotic které chtělo zamíchat celkovým pořadím a pokusit se o celkové první místo.Po zdařeném útoku bez větších chyb se časomíra zastavila pod 22 sekundama což znamenal velmi slušný čas.Páté na start sepostavily Špičky ,které byly papírovým favoritem na vítězství jak v útoku a v celkovém pořadí.Ovšem i favorit může mít své slabé chvilky a po poroblémech pravého proudaře na základně kdy vybíhal poslední bylo zřejmé že útoku na čas kolem 20sekund se již nedočkáme.Rozdělovač sice zastavil vodu do pravého proudu ,ale tlak vody byl však mnohem rychlejší a silnější a vytočil hadici B z rozdělovače.Po rychlém znovunapojení hadice útok mohl být dokončen ,ale košař byl jiného názoru a raději vytáhl koš z káďě.To znamenalo neplatný pokus a rozptýlení veškerých nadějí na vítězství.To byla velká naděje na prozatimního lídra soutěže Hustopeče ,který standartním útokem dokázal udržet celkové vítezství a mohl se radovat z postupu na okresní kolo.V ženách se neudálo žádné překvapení a jako již mnoho let se z vítezství radovaly holky z Milotic.Kategorii mužů nad 35 let ovládli a z vítězství se mohli radovat borci z Poruby.

Schůze okrsku s přípravou na první kolo

V neděli 27.března se uskutečnila první okrsková schůze v letošním roce našeho okrsku tentokráte v Miloticích.Na programu byla hlavně příprava prvního okrskového kola ,které se uskuteční 8.května na hřišti v Hustopečích.Sutěž proběhne v disciplínách pořadový nástup,100 metrů překážek a požární útok.Bude se soutěžit v kategorii Muži,Ženy a na požární útok ještě družstva nad 35 let.Běh na 100 metrů překážek bude probhat na třech drahách 2 pro muže a jedna pro ženy,časy budou měřeny elektronicky.Samozřejmě bylo také rozlosováno pořadí jednotlivých družstev.Letos se prvního kola účastní 8 družstev mužů a 6 družstev žen.My budeme mít na startu pouze družstvo mužů.Doufejme že se počasí vydaří a nebudeme muset opět projít dešťovou nepřízní tak jako minulý rok v Miloticích a také že se nám letos podaří dosáhnout lepšího výsledku než loni.Na schůzi bylo také odsouhlasena změna výše startovného za jednotlivý sbor,která bude letos 400kč za sbor.Každému sboru byly předány podlady pro okrskové kolo včetně propozic.Pak už proběhl samostatný akt losování.Nejdříve byly rozlosováni Muži a poté Ženy.

Dalším bodem na programu schůze bylo stanovení jednotlivých soutěží okrsku Hustopeče a také upřesnění pravidel pro tyto soutěže.Kalendář jednotlivých soutěží okrsku najdete v sekci Naše výsledky - okrsek Hustopeče zde...Pak už proběhla jenom diskuze kde bylo vzpomenuto jubileum bratra Hadaše z Milotic a stím spojená menší oslava.

Rozlosování

Hustopeče

8.

Schůze okrsku

Schůze okrsku se uskutečnila 28.listopadu 2010 v 10:00 hodin na Vysoké. Na této schůzi proběhla gratulace dlouholetému členovi SDH Vysoká,kerý je také členem rady mládeže okresu Přerov bratru Břetislavovi Černochovi ,který oslavil 60 let.Pro tuto příležitost se všechni zástupce sborů dostavili ve vycházkových uniformách.Než proběhla samostaná gratulace proběhla schůze okrsku kterou řídil bratr J.Šindler.Všechny přítomné seznámil s děním na shromáždění představitelů sborů okresu Přerov ,které se konalo v Pavlovicích v sobotu 27.listopadu.Dále informoval o změně členských příspěvků na okresní sdužení.Pro příští rok se bude vybírat 70kč za každého přihlášeného člena.Dále byly nahlášeny datumy konání výročních valných hromad sborů okrsku.VVH okrsku Hustopeče se uskuteční 23.ledna 2011 v 10:00 hod v Černotíně. Účast je 5 členů z každého sboru.Další informaci přinesl bratr O.Havran který předběžně informoval o konání prvního okrskového kola v roce 2011.Toto kolo se uskuteční 15.května v Hustopečích.Mezi stabilní disciplíny 100m překážek a požární útok se ještě přidává pořadový výcvik.Dále nás informoval preventista okrsku bratr A.Fiala o konání školení preventistů ,které proběhne v Hranicích 29.ledna v 8:30hod v hasičárně HZS.

Poté již byly bratru B.Černochovi předány dary a také vyznamenání od okresního sdružení SH ČMS.Dále bylo také bratru J.Šindlerovi předáno čestné uznání SH ČMS.Poté proběhlo slavností focení před hasičskou zbrojnicí na Vysoké.Následovalo přátelské posezení hasičů u štědře prostřených stolů.

Přejeme bratru Břetislavovi Černochovi ještě jednou hodně zdraví,rodinné pohody,pevné vůle,trpělivosti s mladýma hasičama na soutěžích.