subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link

police

emergency

Průběh letošního ročníku okrsku Hustopeče

Přidáno 29.července 2012

Další ročník soutěže o pohár starostů obcí okrsku Hustopeče skončil. Poslední závod se konal 18.srpna na vysoké ,kde také proběhlo celkové vyhodnocení této soutěže. Celkem se letos uskutečnilo 7 soutěží ,které se započítávaly do tohoto poháru. Účastnilo se 7 družstev mužů, 4 ženské družstva a 6 družstev mužů nad 35 let.Letošní ročník byl zajímavý hlavně v kategorii žen a mužů nad 35 let. V mužské kategorii prvenství obhájili z loňského roku Špičky před Miloticemi a Porubou. V ženách se z letošního vítěství radovaly ženy z Poruby když se jim podařilo přetrhnout vítěznou šnůru žen z Milotic , třetí příčka pak patří ženám z Černotína. Kategorie mužů nad 35 let přinesla zajímavý souboj o druhou a třetí příčku. Jasným vítězem se stali muži z Milotic. O pořadí na ostatních místech rozhodl poslední závod na Vysoké. Šanci na druhé místo měly hned 3 týmy. Nakonec si druhou příčku vybojovali muži z Hustopeč a třetí místo po stále se zlepšujících se výkonech nakonec připadlo mužům ze Špiček. Škoda jen prvního kola kde družstvo mužů nad 35 let ze Špiček nebylo ještě sehrané a chybějící body nakonec chyběly v celkovém součtu. Letošní ročník se povedl na výbornou, očemž svědčí velký počet družstev hlavně v kategorii mužů nad 35 let. Škoda mála družstev v ženách. Proto se můžeme těšit na příští rok kde se snad dočkáme zase dramatických soubojů o přední příčk. Klikněte na kategorii v jednotlivých tabulkách a dostanete se na výsledky soutěží okrsku dané kategorii. Zde se dozvíte jak závody dopadly v rámci okrsku ,pokud Vás zajímají celkové výsledky klikněte na jméno obce kde soutěž probíhala.

Přidáno 26.března 2012

V sobotu 7.července se uskutečnil další závod okrsku Hustopeče ,který proběhl v Černotíně. Tato soutěž byla zařazena do VC OSH Přerov.Na krásně připravené trati a za krásného počasí ,až tropického se soutěžní družstva poprala o další body do okrsku respektive do okresu.Favorizované družstva na celkové prvenství byla soustředěna mezi 10 až 16 startovním pořadím. Z okrsku se Hustopeče předvedly časem 21,96s a patřilo jim 4.místo v okrsku.Na třetím místě se umístili kluci z Poruby časem 21,64s.Druhým místem v okrsku se předvedli borci z Vysoké ,kteří jezdí i na VC OSH Přerov a sbírají zkušenosti.Časem 20,59s jim patřilo 2.místo v okrsku a 9.místo celkově.Vítězem se staly Špičky časem 17,90s a ten to čas jim stačil i na celkové prvenství ,když největší soupeř z Olšovce byl nehodnocen za přešlápnutí nástřikové čáry. Druhé místo absolutně patřilo Radkově Lhotě 18,11s a 3.místo bral Rychlov 18,65s.Celkově se soutěže zůčastnilo 26 družstev mužů.

Po zkrácení tratě se začaly připravovat ženy.Zatím vedoucí družsvo okresu z Milotic přijelo ve změněné sestavě z důvodu účasti na republikovém kole dorostu.Ve změněné sestavě dosáhly času 25,46s což jim stačilo na 9.místo absolutně a 3.místo v okrsku. Vítězem se staly holky z Radkovy Lhoty 17,85 s ,na druhém skončily Pravčice 18,09 s a třetí Kunovice 18,65 s. V okrsku zvítězily holky z Poruby 20,39 s a druhé byly domácí z Černotína 22,20 s.

výsledky mužů

výsledky žen

Jak se to povedlo

Přidáno 10.května 2012

V neděli 29.dubna v 9:30 hodin se v kostele ve Špičkách uskutečnila tradiční mše svatá za patrona hasičů sv.Floriána a všech hasičů. Sraz všech členů ve vycházkových uniformách byl tradičně v 9:00 hodin u hasičské zbrojnice. Po krátké zdravici se průvod hasičů mezi kterými byli i bratři a sestra z Kunčic vydali do kostela.Zde si vyslechli kázání a přání pana faráře aby co nejméně hořelo.Po bohoslužbě se všichni odebrali na místní hřbitov kde proběhla krátká motlitba za zemřelé hasiče.Poté se průvod vydal směrem k místnímu kulturnímu domu kde mělo proběhnout krátké posezení.Před kulturním domem bylo focení na další památku.V sále kulturního domu pak proběhlo slavnostní předání vyznamenání za věrnost sboru většině členům.Vyznamenání ,která si jednotliví bratři a sestry převzali z rukou starosty sboru byla za 10,20,30 a 40 let věrnosti.Všichni přítomní byli posléze zabráni do hromadné diskuze ,která se protáhla do odpoledních hodin.Ale důležitý bod si mezi sebou přítomní odsouhlasili a to že na prvním okrskovém kole nastoupí i družstvo mužů nad 35 let.Fotky z této události můžete shlédnout zde.

V sobotu 5.května se mělo uskutečnit po 11 letech první okrskové kolo opět ve Špičkách.Jenže počasí se den před samotnou soutěží rozhodlo trochu si s místními pohrát a proto dopřálo vytrvalý déšt po celý pátek.Tím celou přípravu na soutěž velice zkomlikovalo.Jenže místní borci se nezalekli a v den závodů si přivstali aby vše bylo na desátou hodinu ranní připraveno.Po deváté hodině se již začala sjíždět první družstva.K vidění bylo že některé sbory přijely vysadili členky a zase odjeli.Není se čemu divit vždyť některé sbory nasadili na první okrskové kolo tři manšafty.Proto se sváželi na několikrát.Než proběhl nástup družstev a úvodní slovo starosty obce Špičky byla již trať krásně vysušená od slunce.Po zahájení a krátké pporadě vedoucích již bylo vše připraveno na zahájení 100 metrů překážek.Běželo se na třech tratích ,dvou pro muže a jedné pro ženy. Soutěž probíhal v dobrém sledu jednotlivých závodníků ,kdy byl pouze jeden pád z kladiny ,který se obešel bez nějakého vážnejšího zranění. Po disciplíně 100 metrů následovala krátká technická pauza na přestavění tratě pro požární útok. pro spokojenost všech závodníků byla trat posečena aby se proudařům lépe běželo a hadice neměly tak velký odpor.Útoky probíhaly v pořadí Muži,Ženy a Muži nad 35 let.Největší divácký úspěch sklízeli borci nad 35 let, ale pro všechny přítomné bylo ale překvapením účast družstva A ze Špiček.Je nutno podotknout že měli pouze jeden trénink kdy si teprve osahávali hadice a vzpomínali jak to kdysi dělali.Video z jejich obnovené závodnické činnosti můžete zhlédnout na našich stránkách.Samozřejmě i nějaké fotografie se taky najdou.Po ukončení útoků byl proveden slavnostní nástup ,kde byli vítězná družstva oceněna za své dosažené výkony.V jednotlivcích vyhráli Václav Blažek a Dita Schneiderová.V družstvech pak si postup na okresní kolo zajistilo SDH Milotice nad Bečvou a to v kategorii Muži i Ženy.Po ukončení si všichni dopřáli krásného odpoledne a poseděli u dobrého jídla a pití.Všem co se na přípravě a průběhu závodů podíleli patří velké poděkování.A ten kdo se nemohl na první kolo do Špiček podívat máme dobrou zprávu další již tradiční závody O pohár obce Špičky se uskuteční již 11.srpna 2012 .