Mladí hasiči

Krajské kolo Šumperk 2012

Přidáno 13.června 2012

Druhý víkend v květnu se v okrese Šumperk ve městě Šumperk a v Hrabišíně uskutečnilo krajské kolo mladých hasičů ve Hře Plamen. Této soutěže se účastnily dvě družstva z každého okresu olomouckého kraje.Za okres Přerov to bylo družstvo Henčlova a Špiček. Pro Naše družstvo to byl první postup na toto kolo po dlouhých deseti letech ,když se to naposledy podařilo vedoucímu Pavlu Strnadlovi.Letos pod novými vedoucími bc.Monikou Boháčovou a Tomášem Frydrychem se navázalo na dřívější úspěchy v této kategorii.

Již v pátek 8.června se všechna družstva sjela do Hrabišína kde byla na pořadu dne první disciplína Závod požární všestranosti. Na start se postavilo 14 hlídek mladých hasičů. Na soutěžní družstva čekal okruh dlohý 2400 metrů.Trať vedla lesním terénem a vracela se přes obydlenou část zpět do hasičského areálu.Hlídky startovaly po 5 minutách.Naše první hlídka vybíhala jako devátá a druhá s číslem 14. Po úspěšné střelbě ze vzduchovky se pak stala chyba na stanovišti orientace s buzolou a špatným určením polohy družstvo dostala první hlídka 10 tresných minut.v celkovém výsledku to bylo 15 trestných minut a znamenalo to celkové 8 místo po prvním soutěžním dnu.více

Velký úspěch

Přidáno 28.května 2012

Poslední květnový víkend se v Hranicích uskutečnilo okresní kolo hry Plamen mladých hasičů.Této soutěže která má dvě části a první proběhla na podzim loňského roku se účastnilo 21 družstev starších žáků a 16 družstev mladších žáků.Na stadionu SK Hranice všechny soutěžící přivítal starosta OSH Přerov Radek Hlavinka.Všem popřál hodně štestí a dobré výsledky.V kategorii starších žáků jsme měli zastoupení jednoho družstva.O tom jak je tato soutěž nevyspytatelná a každá sebemenší chyba jakého koliv družstva může zamíchat celým pořadím.Na pořadu dne byly tyto disciplíny Štafeta CTIF,požární útok CTIF,štafeta dvojic a štafeta 4x60metrů.V neděli pak soutěž vrcholila požárním útokem v Drahotuších.

První disciplínou byla štafeta CTIF do které nastoupilo všech 9 členů soutěžních družstev.Zde se našemu družstvu i po menších chybách podařilo vybojovat druhé místo časem 88,29 sekund.Následoval útok CTIF na krátké video z prvního pokusu kde družstvo ze Špiček dostalo 30 trestných bodů se můžete podívat zde .Vdruhém pokusu se starší žáci po kritice vedoucí družstva už plně soustředili a bez trestného bodu tuto disciplínu vyhráli.Po obědě který mimochodem všem velmi chutnal pokračoval sportovní den další disciplínou.Dále pak byla štafeta 4x60 metrů ,kde na start nastoupily ke svému pokusu obě hlídky součastně.Zde zavládla meší nervozita protože v loňském roce kdy chyba vedoucích kdy opoměli použít 15m hadice zapříčinila neúspěch našeho družstva.Letos se ale chyba již neopakovala a po krásně rozběhnutém pokusu obou hlídek zvítězila hlídka číslo 1 časem48,50s.Čas mohl být ji o nějakou tu desetinu lepší nebýt neštasně vypadnutí proudnice na posledním úseku při zapojování hadic na rozdělovač.Tak čas stačil na druhé místo v této disciplíně.A sobotní odpoledne ukončila štafeta dvojic ,kde hlídka která dosáhla lepšího času 66,81 sekund byla potrestaná 10 vteřinami.Tento čas proto stačil na 9místo v této kategorii.V celkovém součtu ale naše družstvo nečekaně zvítězilo a na závěrečnou disciplínu si sebou neslo 13 bodový náskok na druhé družstvo v pořadí Henčlov.V neděli se pak soutěžní družstva přesunula do Drahotuš kde proběhla královská disciplína požární útok. Zde na dobře připravené trati stačilo našemu družstvu útok dokončit v průměrném čase a tak si pojistit postup na oblastní kolo.Nicméně naši starší žáci ale byli proti a do útoku se vrhli tak jak kdyby byl bodový rozdíl mezi prvnímy dvěma družstvy velmi těsný.Čas 15,87 sekund však znamenal 1.místo v této disciplíně a jasný postup na krajské kolo.V celkovém výsledku a po součtu všech bodů bylo pořadí následující : 1.místo Špičky 21 bodů ,2.místo Henčlov 36 bodů ,3.místo Potštát 37 bodů.

Na oblastní kolo které se uskuteční v termínu 8 - 10.června tak postupují družstva SDH Špičky a SDH Henčlov.

Držíme našemu nadějnému mladému družstvu palce aby zopakovalo takové výsledky jako na okresním kole ne-li lepší.

Proto ko má zájem přijeďte naše družstvo podpořit.

Velká cena mladých hasičů První závod velké ceny mladých hasičů se uskuteční 3.června v Paršovicích

Plamen 2011 Poslední víkend v květnu proběhlo druhé kolo hry plamen v Hranicích.Účastnilo se ho 20 družstev starších žáků a 14 družstev mladších žáků.

Další krátká zpráva