Sbor dobrovolných hasičů Špičky

 

small logo

První Pomoc

hasici

sanitka

police

emergency

Leden ve znamení Kalej ,nalej

Přidáno 9.únor 2015

Nový rok nám přinesl hned první víkend Výroční valnou hromadu na které jsme si vyslechli zprávy od jednotlivých funkcionářů a poté si zvolili nový výbor na dalších 5 let. Složení zůstalo vesměs stejné pouze novým jednatel je Tomáš Frydrych a náměstekm starosty Miroslav Krutílek. Poté následovala diskuze ,která pokračovala i po ukončení schůze. Přesto p řejeme novému výboru hodně pevných nervů do jejich činnosti.

Po VVH jsme se začali připravovat na náš hasičský ples ,který se uskutečnil 24.ledna v kulturním domě. Ještě předtím naši členové byli po jednu sobotu okouknout repertoár kapely která měla hrát na našem plese a to v Kunovicích . Pečlivě poslouchali líbivé tóny jejich písní a horečně diskutovali u skleniček jak mezi sebou tak s návštěvníky plesů jaké písně se budou unás hrát. Taktéž trio ochotníků ze sboru si také dalo závazek že si nachystají kulturní vystoupení pro návštěvníky plesu. Přípravy na ples proběhly v pořádku a tak se úderem 20-cáté hodiny 24 ledna mohl ples zahájit. Lidé se scházeli již před zahájením plesu a to bylo dobré znamení vysoké návštevnosti. Bohužel v průběhu večera se snesla sněhová nadílka a tudíž se někteří hosté ze vzdálenějších obcí nemohli dostavit k vůli sněhové kalamitě. Ti co ovšem přišli mohli zhlédnout vystoupení stepařské skupiny z Hranic a dobře se pobavit při vystoupení místních ochotníků, kteří se před vystoupením museli zbavit trémy. Trému zdárně zahnali a jejich vystoupení mělo velký ohlas u přihlížejících. Večer přinesl bohatou tombolu o hodnotné ceny. Skvělá atmosféra umocněná nádherným zimním počasím, přispěla k tomu že poslední návštěvních odcházeli kolem 6 hodiny ranní. Hned v neděli ráno se ovšem konala VVH okrsku Hustopeče a tak to pro některé bylo náročné na brzké vstávání po velmi krátkém spánku. Samozřejmě aby jsme se ujistili že kapela hraje všude stejně dobře jak hrála u nás, navštívili naši vyslanci i plesy v Ústí a Jindřichově, kde referovali a znovu probírali u skleniček jak výborně kapela hrála a hraje. Ovšem také diskutovali i o všem možném.

Fotky z nšeho plesu si můzete prohlédnout zde

Konec a co dál

Přidáno 5.října 2014

Konec roku 2014 se blíží a sním i taky svátky vánoční a silvestr ,kdy se přivítá nový rok 2015. Jako každoročně budeme bilancovat celý rok 2014 a střádat plány na rok něsledující. Již první novoroční sobotu proběhne Výroční valná hromada , na které se zhrne rok 2014. Tato VVH bude ovšem rozdílná od předešlých let. Rok 2015 je rokem volebním a tudíž se bude volit nový výbor, který bude zvolen na období 2015- 2020. Jak stanovy praví je povinností každého člena nad 18 let se této schůze účastnit, aby mohl svým hlasem a svými názory vyjádřit jak bude nový výbor fungovat a v jakém složení. VVH se uskuteční 3.ledna 2015 v 16:00 hod v yasedací místnosti OÚ.

Jak je již zvykem budeme pořádat hasičský ples 24.ledna. K poslechu a tanci bude hrát skupina Kalej. Součástí plesu bude i tombola a vystopení na spestření večera. Únor nám přinese nejen sníh ale také končiny. Tyto končiny budou zvláštní tím protože připadají na 14.února a tudíž na sv. Valentýna a tudíž medvěd bude zamilovaný :) .

Chtěl bych poděkovat všem členům a fanouškům a také rodičům za podporu a trpělivost v předešlých 5-ti letech a popřát všem členům dobrou volbu členů do nového výboru. Poděkování patří také všem sponzorům ,kteří nás podporují a nebo podporovali a popřát Všem štasné a veselé vánoce, rodinnou pohodu a úspěšné vykročení do nového roku 2015.

Starosta SDH Špičky Marek Hložek

Letem naším rokem

Přidáno 5.října 2014

Průběh letošní sezony byl jako na horské dráze a tomu také odpovídaly i dosažené výsledky. Začátek sezóny nasvědčoval tomu že by se mohlo letos dosahovat dobrých až nadprůměrných výsledků. Bohužel zranění opět zhatilo všechny plány družstva mužů. A proto celý rok s půjčeným proudařem byly výsledky čistě průměrné. Družstvu žen se z počátku roku nedávaly velké šance na solidní umístění, nicméně holky překvalily a některé dosažené časy byly překvapením i pro ostatní družstva a to i na soutěži Extraligy ČR. Druhá polovina sezóny se u holek čekala již o něco lepší ,ale smůla holkám prostě přála.

Tento rok se již tradičně zapojilo i družstvo mužů nad 35 let. Jejich sportovní zápolení a dosažené umístění odpovídalo jejich někdy až tvrdé přípravě a přemotivovanosti. Přesto se jim podařilo několikrát dosáhnout skvělého umístění. Poprvé v letošním roce jsme pořádali závody zařazené do VC OSH Přerov. Jak bláhové bylo si myslet že když budeme pořádat soutěž v červenci tak by nemuselo pršet. Ovšem počasí nás nezklamalo a opět pár dní před závody sprchlo. V srpnu jsme uspořádali před poutí soutěž pro muže nad 35 let a opět se počasí vydařilo a večer zapršelo. A do třetice jsme uspořádali v září zavěrečné kolo Velké ceny okresu Přerov mladých hasičů a do třetice taky pršelo. Proto již od příštího roku budou závody pořádány u nás s poznámkou že pravděpodobnost deště je 90%. I družstvo mladých hasičů se letos opět objevilo s novým složením jak u vedoucích tak hlavně dětí s velkou podporou rodičů. Maloši letos teprve sbírali zkušenosti a rozkoukávali se jak to chodí na soutěžích. Do příštího roku již půjdou s tím posbírat co nejvíce bodů ve Velké ceně okresu Přerov a dosáhnout co nejlepšího umístění ve hře Plamen.

A jak to všechno dopadlo? Staří páni obhájili v okrsku Hustopeče loňské třetí místo. Dokonce se jim podařilo vyhrát na soutěži mimo okrsek a to v Ústí. Muži obsadili shodně páté místo jak v okrsku tak i ve Velké ceně Přerova. Holky jelikož byl tento rok pro ně prvním soutěžním obsadili v okrsku překvapivě druhé místo a ve Velké ceně místo šesté. Všechny naše dosažené výsledky jsou na stránkách firesportu nebo v sekci Naše výsledky. Ovšem i jinak než soutěžně probíhal letošní rok. Ne jenom když začalo jezdit i družstvo žen po soutěžích tak se zažilo spoustu legrace a zábavy ,ale i mnoho věcí se podniklo na doladění sportovního areálu.

Jako již tradičně se po sezóně bude muset dát hřiště trochu do pořádku před zimou aby bylo nachystáno na příští rok. Možná dojde opět k menší dostavbě na hřišti, ale to se uvidí podle možností. Letos budou ještě aspoň vysázené Špičkové švestky. Ovšem konec sezóny bude oficiálně s menším posezením.

Mladí hasiči Proběhlo první kolo hry Plamen na rok 2014/2015 . Uvidíme co naši nejmenší umí.

Foto a video V sekci video se můžete podívat na útoky a fotky ze soutěží.

Družstvo mužů Muži ukončí letošní rok na Memoriálu V.I. Lenina v Širokém dole 25.října .

Naše výsledky V této sekci můžete vidět výsledky ze závodů. Výsledky jsou přebírány z firesport.eu

Špičkový areál Se nachystá na zimní spánek .

Okrsek Hustopeče Letos je poslední rok před volbama a hned po novém roce se zvolí nový výbor okrsku Hustopeče.

starší články stránka 1 3 4 5 6 7 8 9

About Us | Site Map | Privacy Policy | Contact Us | ©2010 Design by hafik