Co se událo již letos

Přidáno 5.března 2014

První letošní akcí pro naše členy byla výroční schůze kde jsme zhodnotili průběh naší činnosti za loňský rok. Jako každý rok poslední lednový víkend náš sbor uspořádal tradiční hasičský ples. Výborně připravený ples s výborným občerstvením a bohatou tombolou obohatilo vystoupení několika našich členů, které sklidilo velké ovace od přítomných hostů. Úspěch plesu můžeme posoudit podle konce ,který se protáhl až do brzkých ranních hodin a poslední návštěvníci odcházeli již za svítání.
Konec února nás zasáhl smutnou událostí kdy nás opustil dlouholetý člen Bomil Pajdla.
Další kulturní akcí pro naše spoluobčany byl maškarní průvod – Končiny. Jako každý rok jsme tuto akci pořádali se svazem žen ze Špiček a to první březnový den. Letos bylo možné v průvodu zahlédnout spoustu různorodých masek. Průvod za bujarého veselení,zpěvu a tance prošel celou vesnicí.
Již se nám pomalu blíží jaro a tím se před námi pomalu blíží termíny prvních závodů. Jako loni tak i letos Vás budeme v příštích informovat o výsledcích, zdarech či nezdarech  z různých závodů jednotlivých družstev. Fotografie můžete naleznout zde

Konec zvonec

Přidáno 17.září 2013

Zima nám klepe téměř na dvěře a tak je čas začít rekapitulovat tento rok. Letos se nám konečně podařilo dokončit a zkolaudovat náš nový areál. Ikdyž všechny práce nejsou hotové ,ale to hlavní už je. Toto byl asi náš letošní hlavní úkol dokončit tuto stavbu. první akce proběhla 16.srpna kdy byl areál slavnostně otevřen a vysvěcen. Obecní úřad nám také předal slavnostní vyšívaný prapor. Po tomto slavnostním ceremoniálu proběhla soutěž mužů nad 35 let . Velkým křestem byl ovšem den 14.září kdy proběhla v dopoledních hodinách soutěž mladých hasičů a odpoledne soutěž dospělých. Jak se už stalo nepsaným pravidlem opět celý den pršelo. Po ranním nedělním rozbřesku bylo vidět jak dostalo hřiště co proto. Nicméně soutěže proběhly v pořádku a až na pár menších úrazů se nic vážného nestalo. Večerní akce se dala pojmout jako bahení párty. Co se týká výsledků tak k žádnému překvapení letos nedošlo ze stran soutěžních družstev. Starší žáci potvrdili formu a vyhráli VC OSH Přerov mladých hasičů, mužstvo mužů po nestabilních výkonech obsadilo 5. místo ve VC OSH Přerov a 18.místo v Extralize ČR a 1. místo v okrsku, družstvo mužů nad 35 let obhájilo 3.místo v okrsku , ale bylo vidět k zlešení výsledků.

Motory už běží

Přidáno 19.června 2013

Tak již je sezóna v plném tempu a motory soutěžních stříkaček vrčí každý víkend. O výsledcích družstva mužů se můžete dovědět v pravo v tabulce která je přebírána ze stránek firesport.eu jinak výsledky v sekci výsledky a pod jednotlivýma odkazama. Výsledky mladých hasičů budou průběžně doplnovány. Našim druýstvům se daří tak jim popřejmě jen tak dál a co nejlepší sestříknuté terče.

Blátivá tlačenice

Přidáno 13.května 2013

První okrskové kolo se uskutečnilo 11.května v Černotíně. Na pořadu dne byly překážky na 100 metrů a požární útok. Na start se připravilo 7 družstev mužů, 3 družstva žen a 6 družstev mužů nad 35-let. Již od ranních hodin soutěžní dráhu zkrápěl jemný deštík. Na start běhu 100 překážek sice ustal, ale před druhýma pokusama nabral na síle. Mokrá trať slibovala časy nad 20 sekund což se také potvrdilo. V průběžných výsledkách na prvních pokusech se na prvním místě drželi naši muži Zdeněk Boháč 20,54s ,Jaroslav Schneider a Boháč Pavel, ale v závěru byli předběhnuti M.Hadašem 20,33s a Z.Matyáskem 20,37 (oba SDH Milotice). Na druhé pokusy jsme již nanastoupili z důvodu špatného počasí a taktéž kvůli bezpečnosti. V ženách vyhrála Frkalová R. 2. Těšická K. ,3.Fidrmánková R. (všechny SDH Milotice). Celkové pořadí po překážkách 1.Hustopeče 2.Špičky 3.Milotice v ženách 1.Milotice 2.Vysoká 3.Černotín. Za neustálého deště se družstva po krátké pauze připravila na požární útok. více...

Květeny

Přidáno 7.května 2013

První květnový víkend se uskutečnil v kostele ve Špičkách slavnostní obřad k patronu hasičů sv.Floriána. Tohoto setkání se úřastnilo přes 30 hasičů. Byli zde také zástupci z okolních sborů jako z Černotína, Jinřichova a Kunčic. Po této mši svaté se slavnostní průvod vydal k místnímu kulturnímu domu kde proběhlo slavnostní focení. Fotografie z této akce naleznete již brzy na našich stránkách.

Tentýž den ,ale ráno se uskutečnilo v Hrabůvce školení vedoucích mládeže a rozhodčích. Vedoucí zde byli obeznámeni s novými dodatky pro hru plamen..

Taktéž se můžete podívat na fotky z předešlé události jež byl zastavovávní svatební kolony novomanželů Rušarových (za svobodna Rušar, Boháčová). Fotky jsou k zde.

První vlaštovka z Jižní Moravy

Přidáno 29.dubna 2013

První letošní závod kde se účastnilo naše družstvo mužů byl Apríl CUP ve Vacenovicích. Dosažený čas byl 18.18s a na pravém proudu 18.13s Den na to se družstvo přesunulo do Kunovic u Uherského Hradiště kde na soutěži o Putovní pohár dosáhlo času na LP 17,71s a na pravém krásný 16,43s. Celkově tak skončili na 5.místě.

Fotky z prvního víkendu najdete zde.

starší články stránka 1 2 3 5 6 7 8 9